Stoklu Ürünlerimizde Saat 14:00'ten Önceki Siparişlerinizi Aynı Gün Kargoya Veriyoruz!

Bir Sonraki Kargo Teslimi İçin Kalan Süre :

00 Saat
:
00 Dakika
:
00 Saniye

Barkod Yazıcı Yazdırma Sorunları

Barkod Yazıcı Yazdırma Sorunları

Barkod Yazıcı Yazdırma Sorunları

Yazdırma sıcaklığını düşürün.
Barkod yazıcınızın çıktı noktası olan termal kafa bölümünü kâğıt tozu ve kalıntılarından ayrıca ribon kalıntılarından alkollü mendil ile temizleyiniz.
 • Ribon çapraz olarak gerilmemiş veya yerleştirilmemiş. Ribon gerginliğini kontrol edin ve gerekirse ayarlayın. Ayrıca ribonun rulo tutucunun kenarıyla aynı hizada olduğundan ve düz çalıştığından emin olun.
 • Baskı kafası veya merdane silindiri doğru hizalanmamış.
 • Baskı silindiri aşınmış veya hasarlı. Bu durumda, termal transfer yazıcısının basınç silindirini değiştirin.
 • Baskı kafasında veya baskı silindirinde kir veya toz kalıntıları var. Yazıcı kafasını ve merdaneyi kullanım talimatlarına göre temizleyin.
 • Yazıcı termal kafası kirli. Alkollü mendil ile yazıcı termal kafasını temizleyiniz.
 • yazıcınızın baskı sıcaklığı çok düşük değerlere ayarlanmış, yazıcı özellikleri alanından yükseltebilirsiniz.
 • baskı yoğunluğunu ayarlayabilir ve yazıcı özelliklerinden baskı hızını düşürebilirsiniz.
 • Kullanılan ribon etiket malzemesine uyumlu değil.( kuşe , termal , pp opak , wax , wax/resin , resin gibi )
 • Ribonu ters takmış olabilirsiniz kaplamalı tarafı etiket ile aynı yüzeye bakmalıdır.
 • Yazdırma termal kafası yıpranmış olabilir. Yazıcı termal baskı kafaları etiket ve ribon ile zamanla sürtünme nedeniyle aşınabilir veya bozulabilir. Bu durumda yazıcınızın termal kafasını değiştirmeniz gerekebilir.
 • Barkod yazıcınızın çıktı bölümünde yer alan merdane temizlenmelidir veya değiştirilmelidir. Destek merdanesinin çekme kuvveti aşağıdaki nedenlerle azalabilir:
 • Merdane yüzeyinde yabancı maddeler var.
 • Kauçuk yüzey pürüzsüz ve kaygan hale gelmiştir.
 • Normalde düz ve pürüzsüz baskı yüzeyi hasar görmüş (örn. Çizikler).
 • Basınç silindirinin hareket kayışı gevşek veya kopmuş. Hareket kayışını değiştirin veya sabitleyin.
 • Baskı silindiri / step motordaki ayar vidası gevşedi. Ayar vidalarını tekrar sıkın.
 • 200 dpi: yüksek talepleri olmayan büyük boyutlu kuşe etiket, termal etiket, silvermat etiket, ppopak etiketler için yeterlidir (çok küçük yazı tipleri ve görseller yok, büyük barkodlar)
 • 300 dpi: 200 dpi yazıcılara nispeten pahalı yazıcılarıdır. Baskı kalitesi 200 dpi yazılara göre daha iyidir, baskınızda kısmen görsellerde kullanabilirsiniz. Yine bu yazılarda da kuşe etiket, termal etiket, silvermat etiket, ppopak etiketler ile profesyonel çıktılar alabilirsiniz.
 • 600 dpi: Ne yazık ki hala oldukça pahalı olan bu yazıcılar ile grafik (şirket logosu), çok küçük barkodlar ve görselleri çıktı alabilirsiniz. Profesyonel kullanım için uygundur.
Lazer yazıcı modeli satın almak aslında aynı formatta bir termal transfer yazıcıdan daha ucuzdur. Ancak, bir lazer yazıcının baskı işlemi ve mekanik performansı profesyonel etiket üretimi için yeterli düzeyde tasarlanmamıştır. Örneğin, keskin bir baskı görüntüsü için daha yüksek çözünürlük önemli değildir. Bu, kullanılan yazdırma işleminden ve özelliklerinden önemli ölçüde etkilenir. Bu nedenle, her zaman yüksek kalite standartları ve büyük çıktı miktarları ile profesyonel etiket üretimi için bir termal transfer yazıcısı öneriyoruz.

Zebra barkod yazıcı , tsc barkod yazıcı , argox barkod yazıcı , sato barkod yazıcı , honeywell barkod yazıcı , intermec barkod yazıcı , cab barkod yazıcı , toshiba barkod yazıcı , citizen barkod yazıcı , godex barkod yazıcı , datamax barkod yazıcı gibi barkod yazılarınızda kullanmakta olduğunuz sarf malzemelerden dolayı sorunlar yaşayabilirsiniz. Barkod printer sarf malzemeleri olan ; kuşe etiket , termal etiket , lamine termal etiket , silvermat etiket , ppopak etiket , wellum etiket gibi etiket türleri , ayrıca baskı kaliteniz ile direkt ilgili olan ribon ürünlerinden wax , wax/resin ve resin ürünlerinizin kaliteli ve bildiğiniz ve güvendiğiniz , teknik destek konusunda yetkin firmalardan yardım almanızı önemle tavsiye ederiz.

0 Yorum
 1. yeşim

  yazıcı yazdırmyor

 2. Yusufsck

  Alanda marka bir yazıcım var fakat bilgisayarda ayarlar bölümünde de baktım hata düzelmiyor ne kağıt veriyor nede çalışıyor sadece eror verip ötüyor neden olabilir.. Acil yardım istiyorum

 3. 8.01he0whrdg288wm04n43439wgs@mail4u.run

  cumque asperiores a molestiae qui omnis. adipisci voluptatibus a sint iure enim reiciendis deleniti molestiae enim ut. at numquam rerum et atque earum labore magni quisquam voluptas ut facere quia dis

 4. emrah

  merhaba. ben argox os 214 etiket cihazını kullanıyorum. yaklaşık bir senedir çalışır haldeyken rafa kaldırmıştım bugün tekrar kullanmam gerekti ama etikete baskı yapılmıyor etiket çıkıyor ama baskı yok sebebi ne olabilir?


Bir yorum bırak!
ÜCRETSİZ KARGO

5000₺ üzeri alışverişlerde

HIZLI TESLİMAT

3 iş günü içinde ürün kargoda

%100 KALİTE

Birinci kalite kağıt kullanırız

7/24 DESTEK

Uzman danışman desteği