Rulo Etiket, Barkod Etiketi, Termal Barkod Etiketi

Barkodlar Nasıl ve Nerede Kullanılır

Barkodlar Nasıl ve Nerede Kullanılır

Barkodlar Nasıl ve Nerede Kullanılır

Uygulama alanları çok çeşitlidir ve modern bilgi akışı bağlantısı olmadan barkodun hayal edilmesi zordur. Barkodlar, şirket süreçlerinde kontrol, izleme, otomasyon, basitleştirme ve optimizasyon sağlar.
Süpermarketteki barkodları hepimiz biliyoruz. Kasiyer, bir ürünün üzerine yazdırılan barkodu tarayıcının üzerine çeker. Bir  bip sesi ile bir okuma onayı alır ve kasada ürünün fiyatı ve adı görünür. Bir yandan, hatalara daha az yatkınlık ile daha hızlı ödeme avantajı vardır, ancak diğer yandan, çıkışın envanter tarafından kaydedilmesi ve raftaki malların zamanında doldurulabilmesi ve yeniden sıralanabilmesi büyük bir avantajdır.

Endüstriyel  işlem bilgileri barkod ve İT sisteminin (ERP sistemi) tespit edilir ve toplanır. Üretimde ve depoda, tarayıcı bileşenleri, montajları ve / veya bitmiş ürünleri tanımlamak için barkodlar kullanır. Üretim süreci bilgisayarda takip edilebilir, parçalar yeniden sipariş edilebilir, çoğaltılabilir ve yenilenebilir. Mallar daha sonra taşınırsa, mal hareketi barkodlar kullanılarak hassas ve kolay bir şekilde belgelenebilir.

Bir şirketin kendi envanteri, sistemleri ve ekipmanları da  barkod envanter etiketleri ile donatılabilir. Bu, envanter takibini kolaylaştırır. Satın alma tarihi, amortisman, vb. Hakkındaki bilgiler barkodda saklanabilir ve envanter sırasında bir tarayıcı kullanılarak kolayca alınabilir ve sayılabilir.

2D barkodlar, ilaç ve üretimde de birkaç yıldır kullanılmaktadır. Ancak onları günlük hayatta daha sık görebilirsiniz. Bir cep telefonu ile  taranabilir  ve örneğin depolanan verilerle bir web sitesine erişebilirsiniz.

0 Yorum

Bir yorum bırak!
ÜCRETSİZ KARGO

1000₺ üzeri alışverişlerde

HIZLI TESLİMAT

3 iş günü içinde ürün kargoda

%100 KALİTE

Birinci kalite kağıt kullanırız

7/24 DESTEK

Uzman danışman desteği